Year Home School Student and Class  Guest at      Faculty Advisor
2016 Haverford Chris Garling '17 Colgate Jeff Bary
2016 Agnes Scott Sarah Reid '18 Colgate Jeff Bary
2016 Bridgewater State Samantha Boni '18 Colgate Tom Balonek
2016 Swarthmore Nathaniel Peters '18 Middlebury Eilat Glikman
2016 Wellesley Sarah Vannah '17 Vassar Colette Salyk
2016 Colgate Leah Jenks '17 Vassar  Debbie Elmegreen
2016 Colgate Kara Jaramillo '18 Wellesley Wes Watters
2016 Middlebury Roo Weed '19 Wesleyan Roy Kilgard
2016 Colgate Carolyn Morris '17 Wesleyan Seth Redfield
2015 Haverford Derrick Carr '18 Wellesley Kim McLeod
2015 Wesleyan Aylin Garcia Soto '18 Williams Steve Souza
2015 Williams James Hughes '18 Swarthmore Eric Jensen
2015 Wellesley Carol Hundal '18 Middlebury Eilat Glikman
2015 Colgate Max Kurzner '17 Wellesley Steve Slivan
2015 Vassar Caitlin Rose '17 Colgate Tom Balonek
2015 Wellesley Anaea Rose '17 Wesleyan Meredith Hughes
2015 Bowdoin Henry Daniels-Koch '17 Middlebury Eilat Glikman
2014 Colgate Lindsay DeMarchi '16 Wesleyan Kevin Flaherty
2014 Wesleyan Trevor Dorn-Wallenstein '15 Colgate Jeff Bary
2014 Vassar Angelica Rivera '15 Colgate Jeff Bary
2014 Colgate Claire Freehafer '15 Vassar Fred Chromey
2014 Wesleyan Conor Hunt '16 Haverford Beth Willman
2014 Swarthmore Catherine Martlin '15 Wesleyan Roy Kilgard
2014 Williams Anneliese Rilinger '17 Colgate Tom Balonek
2014 Muhlenberg Kathryn Kooistra '15 Middlebury Eilat Glikman
2014 Whitman David Ball '15 Haverford Desika Narayanan
2014 Middlebury Adam Schiff '15 Williams Jay Pasachoff
2013 Bryn Mawr Estella Barbosa de Souza '14 Wesleyan Seth Redfield
2013 Wellesley Gillian Beltz-Mohrmann '16 Williams Steve Souza
2013 Wellesley Kayla Benzaid '15 Vassar Fred Chromey
2013 Vassar Zeeve Rogoszinski '14 Williams Jay Pasachoff
2013 Colgate Alyssa Sokol '14 Wesleyan Adam Jensen
2013 Broward College Franciso Encalada '15 Wesleyan Meredith Hughes
2013 Union Will Harney '15 Wesleyan Meredith Hughes
2013 Bates Rachel Pederson '14 Wesleyan Bill Herbst
2012 Wesleyan Eric Edelman '13 Williams Jay Pasachoff
2012 Colgate Michael Fusco '13 Wesleyan Seth Redfield
2012 Wesleyan Kerry Klemmer '13 Wellesley Kim McLeod
2012 East Stroudsburg St. Amy Tulay '13 Wellesley Kim McLeod
2012 Wellesley Lucia Perez '14 Middlebury Frank Winkler
2012 Wesleyan Mark Popinchalk '13 Vassar Debbie Elmegreen
2012 Haverford Sarah Sofia '14 Wesleyan Adam Jensen
2012 Colgate Alyssa Sokol '14 Wellesley Steve Slivan
2012 Wellesley Carolyn Thayer '14 Colgate Tom Balonek
2012 Wesleyan Lily Zucker '14 Colgate Tom Balonek
2012 Union College Vaishali Parkash '14 Wesleyan Roy Kilgard
2011 Haverford Erica Hopkins '14 Colgate Tom Balonek
2011 Wesleyan Ben Tweed '13 Colgate Jeff Bary
2011 Colgate Lauren Bearden '14 Vassar Fred Chromey
2011 Bennington Rebecca Nakaba '13 Haverford Beth Willman
2011 Beloit Samuel Storck-Post '12 Haverford Beth Willman
2011 Vassar Scott Allen '12 Wesleyan Bill Herbst
2011 Bowdoin Melanie Pinette '12 Wesleyan Bill Herbst
2011 Middlebury Joseph Putko '13 Vassar Debbie Elmegreen
2011 Vassar Yaron Teich '13 Williams Steve Souza
2011 Middlebury Matthew Grossman '13 Wellesley Kim McLeod
2011 Haverford Jacob Gilbert '12 Swarthmore Eric Jensen
2011 Wesleyan David Amrhein '12 Williams Jay Pasachoff
2010 Middlebury  Alice Bennett '11 Wesleyan Bill Herbst
2010 Swarthmore Josh Sokol '11 Wesleyan Bill Herbst
2010 Williams Sara Dwyer '11 Wesleyan Bill Herbst
2010 Hunter Vivienne Baldassare '12 Williams Karen Kwitter
2010 Villanova Brian Kirk '11 Williams Karen Kwitter
2010 Haverford Erin Boettcher '12 Williams Steve Souza
2010 Wesleyan Craig Malamut '12 Williams Jay Pasachoff
2010 Cal State LA Tzitlaly Barajas '12 Swarthmore David Cohen
2010 Vassar Justin Rupert '12 Colgate Tom Balonek
2009 WPI Cailah DeRoo '11 Swarthmore Eric Jensen
2009 Wesleyan Paul Hegel '10 Colgate Tom Balonek
2009 Williams Matt Hosek '12 Wellesley Steve Slivan
2009 Swarthmore Andrew Koontharana '11 Williams Karen Kwitter
2009 Colgate Steven Mohammed '11 Wellesley Kim McLeod
2009 Bennington Meredith Muller '10 Middlebury Frank Winkler
2009 Alfred U. Ben Placek '10 Wesleyan Roy Kilgard
2009 Kent St. U. Shannon Stefl '10 Haverford Bruce Partridge
2009 Wellesley Nell Byler '11 Wesleyan Bill Herbst
2009 Vassar Timothy Taber '11 Colgate Tom Balonek
2009 Vassar Rachel Wagner-Kaiser '10 Williams Jay Pasachoff
2009 Vassar Andrew Yau '10 Wesleyan Bill Herbst
2008 Rochester Daniel DeLahunta '11 Swarthmore Ari Heinze
2008 Wesleyan Marshall Johnson '11 Vassar Ally Sheffield
2008 Middlebury Jillian Garber '10 Wellesley Dick French
2008 Williams David Oakley '11 Wellesley Dick French
2008 Allegheny Nate Rieders '09 Wesleyan Bill Herbst
2008 Colgate Michael Peterson '10 Vassar Debbie Elmegreen
2008 Swarthmore Matthew Baldwin '10 Williams Jay Pasachoff
2008 Williams Emma Lehman '10 Swarthmore Eric Jensen
2008 Williams Caroline Tam '11 Colgate Tom Balonek
2008 Siena Trevor Quirk '09 Colgate Tom Balonek
2007 Swarthmore Erin Martell '09 Wellesley Kim McLeod
2007 Wesleyan Karlen Shahinyan '10 Vassar Debbie Elmegreen
2007 WPI Cliff Harvey '08 Williams Karen Kwitter
2007 Wesleyan Evan Tingle '08 Williams Jay Pasachoff
2007 RPI Auralee Morin '10 Colgate Tom Balonek
2007 Wellesley Kirsten Levandowski '10 Colgate Tom Balonek
2007 Gustavus Kathleen DeWahl '08 Wesleyan Bill Herbst
2007 Bryn Mawr Faith Pilacik '09 Wesleyan Bill Herbst
2007 Colgate Erin Scott '09 Vassar Fred Chromey
2007 Wheaton Alex Shvonski '08 Vassar Fred Chromey
2006 Wellesley Amanda Zangari '08 Vassar Fred Chromey
2006 Wellesley Talia Sepersky '08 Colgate Tom Balonek
2006 Wellesley Kelly Wallenstein '07 Wesleyan Ed Moran
2006 Wesleyan Chris Dieck '07 Haverford Bruce Partridge
2006 WPI Eric Scheid '08 Wesleyan Bill Herbst
2006 Vassar David Vollbach '07 Wesleyan Bill Herbst
2006 Williams Katie Stack '08 Wellesley Dick French
2006 Colgate Brendan Mullan '07 Vassar Debbie Elmegreen
2006 Fisk Matthew Richardson '08 Swarthmore Eric Jensen
2006 Wesleyan Rangga Budoyo '08 Williams Jay Pasachoff
2006 Haverford Peter O'Malley '08 Williams Karen Kwitter
2006 Haverford Joseph Coish '09 Middlebury Frank Winkler
2005 St. John's College Kevin Grizzard '06 Swarthmore David Cohen
2005 Vassar Maria Fernandez '07 Wesleyan Ed Moran
2005 Oberlin James Atwood '07 Middlebury Steve Ratcliff
2005 Vassar Thomas Ferguson '07 Middlebury Steve Ratcliff
2005 Bryn Mawr Christine Forsyth '07 Colgate Tom Balonek
2005 Swarthmore Jennifer Yee '07 Williams Jay Pasachoff
2005 Swarthmore Blair Reaser '07 Middlebury Frank Winkler
2005 Hamilton Alice Francis '06 Wesleyan Bill Herbst
2005 Middlebury Stella Nordhagen '06 Wesleyan Bill Herbst
2005 Swarthmore Michael Kuhn '07 Wesleyan John Salzer
2005 Wesleyan Matthew Johnson '07 Williams Karen Kwitter
2005 Williams Shelby Kimmel '08 Wellesley Kim McLeod
2004 Swarthmore Eliza Blair '07 Middlebury Steve Ratcliff
2004 Swarthmore Michael Kuhn '07 Vassar Fred Chromey
2004 Vassar Steve Gilhool '05 Haverford Bruce Partridge + Froney Crawford
2004 Wesleyan Gabe Roxby '06 Haverford Bruce Partridge + Froney Crawford
2004 Wesleyan Doug Rubin '06 Vassar Debbie Elmegreen
2003 + 2004 Swarthmore Saurav Dhital '06  Haverford + Wesleyan Froney Crawford + Bill Herbst
2003 + 2004 Bryn Mawr Kayla Gaydosh '05  Wesleyan + Williams Bill Herbst + Jay Pasachoff
2003 Colgate Joe Martin '04  Wesleyan John Salzer
2003 Haverford Megan Roscioli '05 Williams Karen Kwitter
2003 Haverford Clara Sheets '06  Vassar Debbie Elmegreen
2003 Middlebury Laura Eckelman '05  Wellesley Steve Slivan
2003 Vassar Manette Sandor '04 Colgate Tom Balonek
2003 Swarthmore Supreet Sidhu '05 Haverford Juan Cabanela
2003 Wellesley    Wendy Hawley '05 Wesleyan Bill Herbst
2003 Williams Joseph Gangestad '06 Colgate Tom Balonek 
2002 + 2003 Williams Martin Mudd '04 Haverford + Swarthmore Juan Cabanela + Jensen/Cohen
2002 + 2003 Haverford Peter Forshay '05 Colgate + Williams Tom Balonek + Jay Pasachoff
2002 Colgate Emily Fryer '03 Middlebury Steve Ratcliff
2002 Bryn Mawr Mansi Manoj Kasliwal '05 Williams Jay Pasachoff
2002 Middlebury Mun Keat Chan '03 Williams Karen Kwitter
2002 Vassar Sarah Tackett '03 Wesleyan Bill Herbst
2002 Wellesley    Chelsea Tiffany '04 Haverford Froney Crawford 
2002 Wesleyan Naomi Goldenson '05 Wellesley Kim McLeod
2002 Wesleyan Mary Hui '05 Swarthmore Eric Jensen
2002 Wesleyan Sam Leitner '05 Vassar Debbie Elmegreen
2002 Williams Terry Ann Suer '05 Colgate Tom Balonek
2001 Bryn Mawr   Elizabeth Allocco '02   Middlebury   Steve Ratcliff
2001 Wesleyan  Michael Bodel '03  Vassar  Debbie Elmegreen
2001 Colgate  Michelle Caler '02  Haverford  Bruce Partridge
2001 Wellesley  Carolyn Cardamone '02  Swarthmore  David Cohen
2001 Wesleyan  Roger Cohen '03  Williams  Karen Kwitter
2001 Vassar  Iulia Deneva '03  Wesleyan  Kathryn Johnston
2001 Swarthmore  Roban Hultman Kramer '03  Williams  Jay Pasachoff
2001 Middlebury  Claudine Reith '03  Colgate  Tom Balonek
2001 Wesleyan  Jessica Werk '03  Haverford  Steve Boughn
2000 + 2001 Wellesley  Francesca D'Arcangelo '03  Colgate + Middlebury  Tom Balonek + Frank Winkler
2000 Williams  Bethany Cobb '02  Middlebury  Frank Winkler
2000 Haverford  Candice Shih '01  Wesleyan  Bill Herbst
2000 Middlebury  Gaurav Gupta '01  Haverford  Steve Boughn
2000 Vassar  Jason Ostenson '02  Williams  Jay Pasachoff
2000 Williams  Joel Iams '01  Vassar  Debbie Elmegreen
2000 Williams  Kathleen Gibbons '03  Colgate  Tom Balonek
2000 Colgate  Mariah Lyndaker '01  Middlebury  Frank Winkler
2000 Williams  Rossi Djagalov '02  Wesleyan  Ata Sarajedini
2000 Wesleyan  Sun Mi Chung '02  Williams  Karen Kwitter
2000 Middlebury  Tara Gokas '01  Wesleyan  Ata Sarajedini
1999 Middlebury  Alexandru Ene '02  Williams  Jay Pasachoff
1999 Swarthmore  Allyn Dullighan '01  Wellesley  Priscilla Benson
1999 Haverford  Andreas Voellmy '01  Swarthmore  John Gaustad
1999 Wellesley  Anne Springsteen '01  Vassar  Jamie Lombardi
1999 Wesleyan  Arianne Donar '01  Swarthmore  Eric Jensen
1999 Bryn Mawr  Beth Lindsey '00  Wesleyan  John Salzer
1999 Williams  Duane Lee '01  Wesleyan  Vicki Sarajedini
1999 Wellesley  Gillian Curran '01  Wesleyan  Bill Herbst
1999 Wesleyan  Hugh Crowl '00  Williams  Karen Kwitter
1999 Colgate  Meredith Tanguay '02  Wellesley  Priscilla Benson
1999 Colgate  Michael Fine '02  Vassar  Debbie Elmegreen
1999 Haverford  Ray Kreswell Neeley '01  Wesleyan  Ata Sarajedini
1999 Vassar  Theresa Brandt '02  Colgate  Tom Balonek
1998 + 1999 Williams  Daniel B. Seaton '01  Swarthmore + Haverford  John Gaustad + Partridge/Haarsma
1998 Vassar  Benjamin Knowles '99  Williams  Jay Pasachoff
1998 Middlebury  Dan Graham '01  Wellesley  Dick French
1998 Wellesley  Demerese Salter '00  Vassar  Debbie Elmegreen
1998 Vassar  Elizabeth McGrath '01  Colgate  Tom Balonek
1998 Wellesley  Erika Reinfeld '01  Vassar  Fred Chromey
1998 Vassar  Kate Eberwein '00  Wesleyan  Bill Herbst
1998 Wesleyan  Lael Hebert '00  Wellesley  Priscilla Benson
1998 Williams  Sara Kate May '00  Middlebury  Frank Winkler
1997 + 1998 Vassar  Erin Condy '99  Wesleyan + Wellesley  John Salzer + Kim McLeod
1997 + 1998 Colgate  Kelli Corrado '99  Vassar + Williams  Fred Chromey + Karen Kwitter
1997 + 1998 Wellesley  Kerrie McKinstry '99  Williams + Wesleyan  Karen Kwitter + Caryl Gronwall
1997 Middlebury  Becky Walldroff '98  Wesleyan  Bill Herbst
1997 Bryn Mawr  Carolina Artacho Guerra '99  Wellesley  Lee Hawkins
1997 Wesleyan  Eli Beckerman '99  Colgate  Tom Balonek
1997 Vassar  Jessica Sawyer '99  Wellesley  Priscilla Benson
1997 Swarthmore  Katherine Jane Hall '99  Wellesley  Richard French
1997 Wellesley  Katie Antypas '99  Vassar  Debra El megreen
1997 Vassar  Mike Santos '99  Wesleyan  John Salzer
1997 Colgate  Tim Glotch '99  Williams  Stephan Martin
1996 + 1997 Vassar  Brad Bissell '98  Haverford +Williams  Bruce Partridge + Jay Pasachoff
1996 + 1997 Williams  Laura Brenneman '99  Colgate + Wesleyan  Tom Balonek + Caryl Gronwall
1996 Wellesley  Aditi Rao '99  Williams  Karen Kwitter
1996 Swarthmore  Alison Schirmer '97  Colgate  Tom Balonek
1996 Colgate  Dan Marshall '98  Vassar  Debra Elmegreen
1996 Colgate  Ian Hoffman '98  Wellesley  Lee Hawkins
1996 Colgate  Jonathan Wong '97  Haverford  Stephen Boughn
1996 Bryn Mawr  Karla Solheim '99  Williams  Debra Maraziti and Stephen Martin
1996 Wellesley  Kate Butler '98  Middlebury  Frank Winkler
1996 Colgate  Laurel Brown '99  Wellesley  Priscilla Benson
1996 Haverford  Lynn Raschke '98  Swarthmore  John Gaustad
1996 Colgate  Mathew Pickard '98  Williams  Jay Pasachoff
1995 + 1996 Williams  Robert Wittenmyer '98  Vassar +Wesleyan  Debra Elmegreen + Bill Herbst
1995 Wellesley  Alex Ware '96  Wesleyan  John Salzer
1995 Williams  Christina Reynolds '98  Colgate  Tom Balonek
1995 Colgate  David Berger '97  Wellesley  Lee Hawkins
1995 Swarthmore  Erik Rosolowsky '98  Wellesley  Priscilla Benson
1995 Colgate  Jennifer Heldmann '98  Williams  Debbie Maraziti
1995 Vassar  Makeda Smith '98  Middlebury  Frank Winkler
1995 Williams  Nat Farny '98  Swarthmore  John Gaustad
1995 Wesleyan  Nick Harrison '97  Vassar  Fred Chromey
1995 Vassar  Rana Nichols-Kiley '97  Williams  Jay Pasachoff
1995 Wesleyan  Scott Randall '97  Middlebury  Steve Ratcliff
1995 Colgate  Stacey Davis '97  Wesleyan  Bill Herbst
1994 + 1995 Colgate  Daniel B. Pierkowski '96  Vassar + Williams  Debra Elmegreen + Karen Kwitter
1994 + 1995 Haverford  Jed Stamas '96  Wesleyan + Middlebury  Bill Herbst + Frank Winkler
1994 Wellesley  Catherine Sinnott '95  Wesleyan  John Salzer
1994 Wesleyan  Chris Mazzurco '96  Williams  Karen Kwitter
1994 Colgate  David Helms '95  Wellesley  Hank Donnelly
1994 Vassar  Elizabeth Woodcock '96  Wellesley  Priscilla Benson
1994 Colgate  Eric Spaulding '96  Williams  Jay Pasachoff
1994 Colgate  Jeff Kern '95  Vassar  Fred Chromey
1994 Wellesley  Katrin Hagemann '96  Swarthmore  Rhodri Evans
1994 Williams  Kyle Downey '96  Wellesley  Lee Hawkins
1994 Bryn Mawr  Makiko Sakai '95  Colgate  T om Balonek
1994 Swarthmore  Peter Sollins '97  Wellesley  Priscilla Benson
1993 + 1994 Vassar  Leslie Sherman '95  Wesleyan + Haverford  John Salzer + Jon Marr
1993 Williams  Brett Schneider '94  Swarthmore  John Gaustad
1993 Swarthmore  Charles Danforth '95  Middlebury  Stephen Ratcliff
1993 Colgate  Christi Tremonti '94  Williams  Jay Pasachoff
1993 Williams  Christopher Welch '94  Wellesley  Priscilla Benson
1993 Williams  Jason DeLuce '95  Colgate  Thomas Balonek
1993 Colgate  Jennifer Bastolla '95  Swarthmore  Wulff Heintz
1993 Wesleyan  Lisa Radice '95  Vassar  Debra Elmegreen
1993 Wesleyan  Matt Schmitt '94  Middlebury  Frank Winkler
1993 Wesleyan  Oliver DeWolfe '95  Williams  Karen Kwitter
1992 + 1993 Bryn Mawr  Susan Keener '94  Wellesley + Wesleyan  Richard French + William Herbst
1992 + 1993 Wesleyan  Philip Choi '95  Williams + Vassar  Karen Kwitter + Fred Chromey
1992 Middlebury  Brian DeChristopher '94  Wellesley  Priscilla Benson
1992 Colgate  Chris Strom '94  Swarthmore  Wulff Heintz
1992 Wellesley  Cornelia Lang '95  Vassar  Debra Elmegreen
1992 Wesleyan  Daniel Law '94  Vassar  Frederic Chromey
1992 Wesleyan  Douglas McElroy '94  Middlebury  Stephen Ratcliff
1992 Vassar  Laura-Ann Ruocco '95  Haverford  Stephen Boughn
1992 Vassar  Liana Johnson '93  Wesleyan  John Salzer
1992 Vassar  Milind Sharma '93  Wesleyan  William Herbst
1992 Wesleyan  Robin LeWinter '94  Middlebury  Frank Winkler
1992 Vassar  Sherry Godlin '93  Colgate  Thomas Balonek
1992 Bryn Mawr  Tanya Ramond '94  Williams  Jay Pasachoff
1992 Haverford  William Best '94  Williams  Jay Pasachoff
1991 + 1992 Williams  Fronefield Crawford '94  Swarthmore + Haverford  John Gaustad + Jon Marr
1991 Middlebury  Alexey Makarenko  Wellesley  Richard French
1991 Vassar  Ali Messina '94  Wesleyan  Russ Levreault
1991 Wesleyan  Anastasia Alexov '94  Middlebury  Stephen Ratcliff
1991 Wellesley  Colleen McGhee '93  Wesleyan  William Herbst
1991 Middlebury  David Bergeron '92  Colgate  Thomas Balonek
1991 Vassar  Deepak Kaul '92  Haverford  Stephen Boughn
1991 Wesleyan  Elan Grossman '92  Wellesley  Priscilla Benson
1991 Vassar  Elizabeth Bonar '93  Wesleyan  William Herbst
1991 Wesleyan  Jessica Rosenberg '93  Vassar  Debra Elmegreen
1991 Vassar  Kevin McLoughlin '94  Haverford  John Marr
1991 Swarthmore  Knut Olsen '92  Vassar  Fred Chromey
1991 Wellesley  Michelle Freddolino '93  Williams  Jay Pasachoff
1991 Middlebury  Ritu Verma '92  Colgate  Thomas Balonek
1991 Vassar  Zachary Baquet '93  Williams  Jay Pasachoff
1990 + 1991 Haverford  Gary Garber '92  Wesleyan + Swarthmore  William Herbst + John Gaustad
1990 Wesleyan  Aaron Barr '93  Wesleyan  William Herbst
1990 Haverford  David Reiss '93  Vassar  Debra Elmegreen
1990 Wesleyan  Greg Mandel '91  Haverford  Steve Boughn
1990 Middlebury  John Weiss '91  Swarthmore  Wulff Heintz
1990 Wellesley  Kay Krewson '91  Middlebury  Frank Winkler
1990 Vassar  Lauren Jones '91  Swarthmore  John Gaustad
1990 Wellesley  Martina Arndt '91  Wesleyan  William Herbst
1990 Bryn Mawr  Mary Ellen Hunt '91  Vassar  Fred Chromey
1990 Williams  Noah Meyerson '93  Swarthmore  Wulff Heintz
1990 Colgate  Rob Curran '91  Wellesley  Priscilla Benson